Karın germe ameliyatı, karındaki fazla deri ve yağ kitlesinin uzaklaştırılmasını sağlayan bir operasyondur. Bu ameliyat özellikle birkaç kez doğum yapmış, karın bölgesi derisinde çatlaklar oluşmuş ve sarkmış, ve karın kasları zayıflamış kadınlarda son derece faydalıdır. Ayrıca kilo alımı ve ardından zayıflama sonrası karın bölgesinde sarkma olan erkeklerde de iyi sonuç vermektedir.

Karın bölgesinde sadece yağ fazlalığı, sadece deri fazlalığı veya ikisi birden bulunabilir. Ayrıca karın ön duvarını oluşturan kaslarda gevşeklik ve hatta fıtıklaşmalar da bulunabilir, karın derisinde çatlaklar olabilir. Bu deformiteler genellikle diyet ve egzersize cevap vermez ve vücut şekline çirkin bir görünüm verir.

 Karın germe ameliyatı ile karın alt derisindeki çatlaklar giderilir ve karın duvarını oluşturan kaslar sıkılaştırılır. Bu işlem bel bölgesine yapılan liposuction (vakumla yağ alma) ile kombine edildiğinde belde anlamlı derecede bir incelme sağlar. Sonuçta vücut şeklinde belirgin bir düzelme oluşur ve estetik olarak çok daha iyi bir görüntü elde edilir. Bu ameliyat dış görünüşü ve özgüvenini artırır.

Karın germe ameliyatının en önemli özelliği, karın bölgesindeki sarkıklığın bir anda gitmesidir. Bu dramatik düzelme hemen kendini gösterecek ve atılan deri ve yağ kütlesi artık bir daha geri gelmeyecektir. Böylece beden ölçüsü kalıcı olarak azalır. Ek olarak karın germe ameliyatları   göğüs estetiği operasyonları, liposcution, bel, kalça, basen ameliyatları ile beraber uygulanabilmektedir.